warsztaty edukacyjne dla szkół

Dziedzictwo regionalne to nasz wspólny skarb. Bacówka wspiera edukację szkół i przedszkoli w tym zakresie proponując wyjątkową ofertę warsztatów dla dzieci. W sezonie wiosennym i jesiennym ogromnym powodzeniem cieszą się warsztaty „OD ZIARENKA DO BOCHENKA”. Są one idealnie dobranym pakietem zajęć edukacyjnych osadzonych w tematyce tradycji polskiej wsi a w szczególności tradycji wypiekania chleba. Łączą w sobie zabawę, wypoczynek w plenerze i praktyczne warsztaty wypiekania bułeczek w tradycyjnym skansenie oraz jazdę konną i spacer po bacówkowym mini zoo. Wkład w rozwój najmłodszych poprzez edukację regionalną połączoną z dobrą zabawą i wypoczynkiem wśród natury jest atutem tego wyjątkowego miejsca.

Zajęcia edukacyjne dla najmłodszych Gości to nieszablonowy sposób odkrywania świata i poznawania jego tajemnic. Przygotowaliśmy kilka propozycji tematycznych. Są warsztaty regionalne, warsztaty plastyki obrzędowej, warsztaty artystyczne i przyrodnicze. Nasze propozycje skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ale również znajdzie się coś dla młodzieży. Zajęcia realizowane są od poniedziałku do czwartku, w miesiącach od kwietnia do października. 

Najmłodsze dzieci zapraszamy na warsztaty:

  • Od ziarenka do bochenka
  • Kulinarne tradycje Świąt Bożego Narodzenia
  • Warsztaty: dekoracje Świąteczne dawniej i dziś

Dla starszych dzieci i młodzieży mamy propozycję przyrodniczą i artystyczną:

  • Las w szkle
  • Malowanie na tkaninie
  • Warsztaty: malowane torby

Wszystkie zajęcia połączone są naszą gościnnością. Dzieci po przyjeździe witane są ciepłą drożdżówką i herbatą. Dodatkowo w programie jest zwiedzanie naszego mini zoo – owieczki, koza, królik, łania, osiołek, gęsi i konie. Tak, tak… konie… mamy sporą stadninę i dzięki temu zapraszamy dzieci na przejażdżkę pod okiem instruktora. Dla chętnych to również jest w programie spotkania. Fajnie spędzony czas dobrze zakończyć smacznym posiłkiem a zatem przewidzieliśmy również biesiadę przy ognisku i pieczone kiełbaski.

Chętnych nauczycieli i wychowawców zapraszamy do rezerwacji:
Tel. 14 68-44-440 lub 691 300 779
lub przez adres email: bacowka@bacowka.com.pl