aktywny wypoczynek

Bacówka Biały Jeleń to idealne miejsce gdzie z dala od miasta spędzisz czas na łonie natury. W naszej ofercie znajdziesz zarówno pakiet rodzinny, propozycję weekendową a nawet rajd a wszystko zorganizowane tak aby aktywnie spędzić czas. Jeśli więc lubisz wędrować szlakami górskimi to w naszej okolicy jest ich sporo, poza tym możesz wybrać szlaki rowerowe i zabrać swój sprzęt albo z niego zrezygnować bo w Bacówce mamy rowery do wypożyczenia. Dla miłośników aktywnego wypoczynku w siodle Bacówka to idealne miejsce. Nasza stadnina to 11 koni. Pod okiem doświadczonych instruktorów skorzystasz z jazd konnych bez względu na umiejętności.

Trasy rowerowe w Iwkowej:

Na terenie gminy Iwkowa, zostały wytyczone dwie trasy: Duża Pętla Rowerowa mierząca 35 kilometrów znakowana kolorem czarnym i Mała Pętla Rowerowa znakowana na żółto o długości 20 kilometrów. Oprócz tego przez gminę Iwkowa przebiega Karpacki Szlak Rowerowy.

Duża pętla rowerowa – trasa rowerowa, uważana miejscami za trudną. Natężenie ruchu jest niewielkie, a trasa rozpoczyna i kończy się w centrum Iwkowej. Polecana jest osobom często jeżdżącym na rowerach. Są strome leśne podjazdy i zjazdy. 

Mała pętla rowerowa – trasa prowadzi głównie drogami. Jest łatwa choć z długimi podjazdami. Idealna na wycieczkę krajoznawczą. Polecana dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z rowerami. Trasa rozpoczyna i kończy się w centrum Iwkowej. 

Najpopularniejsze szlaki turystyczne:

 Niebieski: Bochnia – Nowy Wiśnicz – Kamień Grzyb – Paprotna (obok Kamieni Brodzińskiego) – Rajbrot – Łopusze – Przełęcz Rozdziele – Widoma – góra Kamionna – Pasierbiecka Góra – Tymbark.  

I krótsze odcinki:

  Nowy Wiśnicz – Paprotna (Kamienie Brodzińskiego) – Nowy Wiśnicz

  Nowy Wiśnicz – Bochnia – Nowy Wiśnicz

  Rajbrot – Paprotna (Kamienie Brodzińskiego) – Rajbrot

 Czarny: Dominiczna Góra – Lipnica Murowana – Dominiczna Góra

  Zielony: z Rajbrotu obrzeżem Pogórza Wiśnickiego przez Dominiczną Górę, Piekarską Górę, Szpilówkę i Bukowiec

 Szpilówka – Czchów – Szpilówka

  Szpilówka – Dominiczna Góra – Szpilówka

 Niebieski: z Biadolin Szlacheckich przez Dębno, wzgórze Dąbrowa, miejscowość Jaworsko, górę Wolnicę (408 m), do Melsztyna

  Dębno – Łysa Góra – Dębno

  Niebieski: z Wojnicza przez Wielką Wieś, na Panieńską Górę (331 m)

 Czarny: Rogozowa – Rajbrot (tartak) – Rogozowa

Najwyższe szczyty Pogórza Wiśnickiego:

Rogozowa 536m, Glichowiec 527m, Szpilówka 516m, Piekarska Góra 515m, Ostrysz 507m, Grodzisko 502m, Bukowiec 494m, Sołtysie Góry 492m, Mahulec 483m, Trupielec 476m, Dominiczna Góra 468m, Krowia Góra 456 m, Paprotna 441m