Chcemy się Państwu pochwalić, że największymi walorami
i atrakcjami naszej Bacówki są:
 Położenie - dogodna komunikacja, bliskość ciekawych miejsc, sąsiedztwo szlaków turystycznych pieszych i rowerowych.


Otoczenie – wokół piękna zieleń karpackiego lasu i pogórza oskich łąk na których pasą się konie huculskie i owce wrzosówki.
Aktywny wypoczynek – szkółka jeździecka, przejażdżki konne i bryczkami a zimą kuligi, wędrówki szlakami Pogórza, wycieczki piesze i rowerowe, turystyczne rajdy.


Zwierzęta – oprócz koni huculskich i arabskich mały zwierzyniec z dzikami, danielami i gromadką zwierząt gospodarskich – krowa, owce, kozy, psy i koty a w kominie "dyżurna" sowa z rodziną i biegające po szałasie wesołe popielice.


Drewniana zabudowa – prócz ciekawej architektury samej Bacówki, bardzo atrakcyjna stara zabudowa pogórzańska, zagrody w których można również zamieszkać, obok spichlerz z 1874r., stuletnia obórka, kuźnia i funkcjonujący wiatrak z żarnami.


Bacówkowa kuchnia – prawdziwie tradycyjna i naprawdę domowa, prawie wszystko wyrabiane na miejscu łącznie z własnymi wędlinami a gorącą kiełbasę można smakować prosto z wędzarni, owoce i warzywa z ogrodu przy Bacówce. Prawdziwki pachną tuż za bramą a zupa z ognia i prosię to takie, że "palce lizać".